Librarium

A. Kunderos knygos „Lėtumas“ ir „Tapatumas“ viršelis

Dvaro knygų klubas: M. Kundera

Pirmajame knygų klubo susitikime aptarsime du trumpus Milano Kunderos romanus „Lėtumas“ ir „Tapatumas“, parašytus prancūzų kalba antroje dešimtojo dešimtmečio pusėje. Tai dvi lėtos ir jaudinančios istorijos-pasakėčios apie laiką ir gyvenimo tempą, apie meilę ir išsiskyrimą, pasitikėjimą ir saviapgaulę.

Plačiau


Librarium: Levo Pavliščevo kelionių užrašai. Markučių dvaras. I dalis

Literatūrinis A. Puškino muziejus kviečia pasiklausyti istorijų apie gyvenimą Markučių dvare, aprašytų Levo Pavliščevo 1909-1912 metų dienoraščio puslapiuose. Prieš tai nežinomi Aleksandro Puškino sūnėno kelionių užrašai buvo rasti Sankt Peterburgo archyve 2018 metais. Vilniaus muziejininkai ištyrė rankraštį ir parengė leidinį su iliustracijomis ir komentarais, kurį bus galima nupirkti renginio metu. Spalio 9 d., 12 val. Literatūrinio A. Puškino muziejuje vyks Levo Pavliščevo dienoraščio skaitymai.  Įžangos žodį tars Nadežda Petrauskienė, skaitys aktorius Jurij Ščiuckij. Įėjimas su muziejaus bilietu: Suaugusiems – 1,20 € Moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60...

Plačiau


Librarium: popietė šeimoms

Kanados indėnų rašytojo Pilkosios Pelėdos knygos vaikams ir ne vaikams SEIDŽIJA IR JOS BEBRAI pristatymas. Renginys skirtas muziejininkei, vertėjai Giedrei Juodvalkytei-Baronienei, buvusiai A. Puškino muziejaus direktorei, atminti. Susutikime dalyvauja vaikų literatūros specialist Inga Mitunevičiūtė, teatro vaikams „Teatriukas“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė, leidyklos ANDRENA vadovė Nijolė Petrošienė. Renginyje bus filmuojama ir fotografuojama. Lankymo bilietai: suaugusiems – 1,20 €; moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €. Renginys vyks muziejaus lauko paviljone. Muziejaus adresas: Subačiaus g. 124, Vilnius.

Plačiau


Librarium: Zinaida Gippius

Renginio metu bus skaitomi Zinaidos Gippius literatūriniai kūriniai. Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkės Anastasija Archipova ir Elina Averina. Renginys vyks rusų k. Muziejaus lankymo kainos: suaugusiems – 1,20 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €.

Plačiau


Librarium: nežinomas K. Čiukovskis

Data: 2020-06-20 Laikas: 13.00 Paskaitos metu bus apžvelgta Kornejaus Čiukovskio biografija ir kūryba. Muziejaus darbuotojos skaitys ištraukas iš jo kūrinių, straipsnių, recenzijų. Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkės Anastasija Archipova ir Elina Averina. Renginys vyks rusų k. Muziejaus lankymo kainos: suaugusiems – 1,20 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €.

Plačiau


Librarium: Nežinomas Kornejus Čiukovskis

Paskaitos metu bus apžvelgta Kornejaus Čiukovskio biografija ir kūryba. Muziejaus darbuotojos skaitys ištraukas iš jo kūrinių, straipsnių, recenzijų. Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkės Anastasija Archipova ir Elina Averina. Renginys vyks rusų k. Muziejaus lankymo kainos: suaugusiems – 1,20 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €.

Plačiau