Pagrindinis Renginiai Markučių mezoninas Juliaus Narkūno akvarelių parodos „Aš ėjau ir galvojau“ atidarymas

Juliaus Narkūno akvarelių parodos „Aš ėjau ir galvojau“ atidarymas

akvarelė - mėlyna, geltona, žalia, raudona linijos

Birželio 10 d. Markučių dvaro muziejuje atidaroma pirmoji Juliaus Narkūno asmeninė akvarelinės tapybos paroda. J. Narkūnas kūrybininkas, miesto žaidimų ir tyrimų laboratorijos Laimikis.lt bendraįkūrėjas šį kartą jis prisistato kaip akvarelininkas.

Trisdešimt darbų, atrinktų šiai parodai, apima nuoseklų savito braižo paieškų kelią. Kelią, kurį, anot menininko, turi nueiti kiekvienas žmogus, siekiantis autentiško santykio su savimi ir pasauliu.

2004 metais Julius baigė Vilniaus Dailės Akademiją, kur įgijo architektūros specialybę. Laisvalaikiu mėgo tapyti natiurmortus. Akvarelę iš naujo atrado 2022 metų rudenį.

„Nusprendžiau užmiršti tapybos taisykles, kitų nuomonę apie tai kas gražu. Tiesiog – pasiduoti nuojautai ir mėgautis procesu. Akvarelė visada žavėjo savo nenuspėjamumu, tad nemėginau prievartauti dažo, žinojau – taip nieko nebus. Stebėjau kaip ant lapo susilieja skirtingi potėpiai, eksperimentavau su dekalkomanijos technika. Šiame etape nebuvo nei išankstinio sumanymo, nei piešinio, tik dabarties nuotaikos ir vaizdiniai iškylantys čia pat, studijoje.“

Įkvėpimo Julius semiasi rytinių pasivaikščiojimų po Šeškinės Ozą metu. Dalis eksponuojamų peizažų vaizduoja žiemišką kalnagūbrį miesto apsuptyje. „Ozas – mano vaikystės kiemo pratęsimas. Čia randu ramybę ir užuovėją nuo gyvenimo permainų. Ta kalvos ramybė, ją supantys miškai ir pro medžius prasišviečiantys betoniniai namai – unikalus, turbūt tik Vilniui būdingas, miesto kraštovaizdis. Vaikščiodamas po Ozą daug ką apgalvoju, bet dažniausiai tiesiog mėgaujuosi ėjimu. Galbūt tai ir padiktavo mano perspektyvą: Mažiau galvoti, o daugiau judėti ir mėgautis kūrybiniu procesu.“

Parodos atidarymas vyks birželio 10 d. 13 val. Markučių dvaro muziejuje (Subačiaus g. 124, Vilnius).

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.