Pagrindinis Naujienos Markučių dvaro muziejaus darbuotojai lankėsi Vokietijoje su mainų projektu „Moterų labdaringa veikla siekiant sukurti socialinę savitarpio pagalbos sistemą“

Markučių dvaro muziejaus darbuotojai lankėsi Vokietijoje su mainų projektu „Moterų labdaringa veikla siekiant sukurti socialinę savitarpio pagalbos sistemą“

muziejininkai ir kiti renginio dalyviai pozuoja auditorijoje

Spalio 2-7 dienomis Markučių dvaro muziejaus darbuotojai lankėsi Vokietijoje su tikslu vykdyti mainų projektą „Moterų labdaringa veikla siekiant sukurti socialinę savitarpio pagalbos sistemą“ („Wohltätigkeitsaktivitäten von Frauen zur Schaffung eines "sozialen" Systems der gegenseitigen Hilfeleistung“). Projektas vykdytas bendradarbiaujant su asociacija „Museion Weimar“. Markučių dvaro muziejų Vokietijoje atstovavo muziejaus direktorė Nadežda Petrauskienė, muziejininkės Elina Averina ir Ana Marija Mackevič.

Programos rėmuose MigraNetz Thuringen (Schillerstraße10, Weimar) buvo surengta Markučių dvaro muziejaus fotografijų ir istorinių dokumentų paroda „Varvara Puškina – labdaringos veiklos Vilniuje organizatorė ir rėmėja“(„Warwara Puschkina – Philanthropin und Organisatorin der karitativer Arbeit in Vilnius“) bei pristatyta Markučių dvaro muziejaus knyga „Markučių dvaro šeimos albumas“. Renginyje dalyvavo MigraNetz Thuringen, Museion Weimar, Maria-Pawlowna-Gesellschaft atstovai bei Veimaro, Erfurto, Jėnos gyventojai.

Renginio svečiams ir dalyviams Markučių dvaro muziejaus direktorė N. Petrauskienė skaitė pranešimą „Labdara Lietuvos žemėje: Vilnius, XVIII a. pabaiga – XIX a. Oginskiai ir Puškinai", Markučių dvaro muziejaus muziejininkė Elina Averina skaitė pranešimą „Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Betliejaus „Vaikų darželis“. Susitikimo metu buvo aptartas Markučių dvaro muziejaus bendradarbiavimas su Marijos Pavlovnos draugija (Maria-Pawlowna-Gesellschaft), kurios atstovė dr. Dr. Irina Tschistowskaja pristatė Tiuringijos kunigaikštienės Marijos Pavlovnos socialinę ir pedagoginę veiklą bei Marijos Pavlovnos draugijos įnašą.

Susitikimo su Tiuringijos žemės AWO vadovė Ulrike Grosse-Rothig metu Markučių dvaro muziejaus darbuotojai sužinojo apie socialinės savipagalbos organizacijų AWO, Caritas veiklas, Vokietijoje veikiančias paramos sistemas ir pasidalino asmenine patirtimi teikiant emocinę paramą nelaimės ištiktiems žmonėms. Buvo aptartos muziejaus bendradarbiavimo su labdaringomis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje galimybės, ypatingą dėmesį skiriant ikimokyklinių įstaigų tėvelių su vaikais įtraukimui į savanorystės veiklas, kuriant bendrą palaikymo sistemą.

Delegacijos kelionių į Jėną, Eizenachą bei Erfurtą metu buvo nagrinėtas pasaulio kultūros paveldo objektų pritaikymas socialinei-pedagoginei veiklai. Apsilankymo Tiuringijos federalinės žemės regiono parlamente (Thüringer Landtag) metu buvo aptartos galimybės atkurti Erfurto ir Vilniaus miestų partnerystės veiklas.

Reflektuodami šios turiningos kelionės patirtį, dėkojame projekto iniciatoriui „Museion Weimar“ už ilgametę partnerystę vykdant bendrus projektus ir galimybę pristatyti savo veiklą bei užmegzti ryšius tolimesnių projektų vystymui bendradarbiaujant su Vokietijos organizacijomis.

Taip pat dėkojame visiems projekto partneriams: Tiuringijos nevyriausybinėms organizacijoms AWO, Caritas, MigraNetz Thuringen, Albert Schweitzer Museum.