Pagrindinis Renginiai Varvaros dienos Varvaros ir Grigorijaus Puškinų sutuoktuvių (santuokos) istorija

Varvaros ir Grigorijaus Puškinų sutuoktuvių (santuokos) istorija


„Pagal keistą istorijos užgaidą jiedu susituokė toje pačioje Vilniaus cerkvėje, kurioje Petras I kadaise pakrikštijo poeto prosenelį Ibrahimą Hanibalą“ - taip apie Varvaros ir Grigorijaus Puškinų vestuves rašo Valentinas Pikulis istorinėje miniatiūroje „Per kančias į žvaigždes“. Rašytojas pateko į gražios ir patrauklios versijos, siejančios A. Puškino palikuonių vestuves su jo protėvio krikštu, spąstus. Ar siekdamas įtikti skaitytojams, ar nuoširdžiai klysdamas, Pikulis paskleidė šį mitą, kuris metams bėgant pasirodė esąs gyvybingas. Kur gi iš tiesų susituokė Varvara ir Grigorijus Puškinai? Ką apie šį įvykį byloja patikimi šaltiniai? Apie tai jus sužinosite Ellinos Averinos paskaitoje „Varvaros ir Grigorijaus Puškinų sutuoktuvių (santuokos) istorija“. Savo atradimus ji iliustruos unikaliais archyviniais dokumentais, kurie atskleis kuklios Pokrovo cerkvės, stovėjusios Sirotskaja („Našlaičių“, dab. Subačiaus) gatvėje, likimą. Būtent šioje cerkvėje, prie sutuoktinių globojamos Šv. Kudikėlio Jezaus vaikų prieglaudos, iš tiesų ir įvyko jų vestuvės. Varvara ir Grigorijus visą gyvenimą aktyvai užsiėmė labdara – jie savo lėšomis išlaikė vaikų namus ir darželius, mokėjo stipendijas gabiems, bet iš neturtingų šeimų kilusiems moksleiviams. Kadangi vargšų buvo daug, prieš šventes buvo organizuojamos labdaringos mugės, parodos, koncertai ir spektakliai.

Daugiau apie tai bus galima sužinoti gruodžio 11 d. 12.00 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje. Kad pagerbtų geradarių atmintį ir pratęstų Puškinų šeimos pradėtą tradiciją, muziejus taip pat suteikia galimybę visiems norintiems paaukoti sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Vilniaus Viltis“, atstovaujančiai neįgaliųjų interesams. Kviečiame paremti šią visuomeninę nevyriausybinę organizaciją, ir taip prisidėti prie aktyvios veiklos dėl sutrikusio intelekto žmonių bei jų šeimos narių visaverčio gyvenimo ir lygių galimybių visuomenėje. Norimą sumą galima bus paaukoti paskaitos metu. Tie, kas negalės sudalyvauti paskaitoje, gali prisidėti prie paramos pervedę pinigus į organizacijos sąskaitą: LT55 7044 0600 0629 7900, SEB bankas.

Literatūrinis A. Puškino muziejus kviečia pasiklausyti iliustruoto pasakojimo apie Varvaros ir Grigorijaus Puškinų jungtuves Vilniuje ir sužinoti apie Pokrovo cerkvės prie Šv. Kūdikėlio Jėzaus vaikų prieglaudos Subačiaus (Našlaičių) gatvėje, likimą  

Įėjimas su muziejaus bilietu:
Suaugusiems – 1,20 €
Moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt

REGISTRACIJA UŽDARYTA