Pagrindinis Naujienos Daugiakalbė nemokama užsienio kalbų mokymosi platforma TestU.eu svečiuose Markučių dvaro muziejuje

Daugiakalbė nemokama užsienio kalbų mokymosi platforma TestU.eu svečiuose Markučių dvaro muziejuje

auditorija su žiūrovais, iš kairės ant sienos prezenctacijos skaidrė

Muziejuje vyko nemokamos užsienio kalbų mokymo platformos, sukurtos tarptautinės komandos įgyvendinant ES Erasmus+ programos projektą, pristatymas. Lietuvai projekte atstovavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas. Darbas su projektu TestU, kurio tikslas buvo sukurti internetinę platformą dėstytojų, užsienio kalbų mokytojų kūrybiniam darbui, užduočių, pratybų, testų kūrimui, truko daugiau nei dvejus metus.

Daugiakalbė, nemokama internetinė platforma siūlo lengvą ir greitą įvairių viktorinų, testų ir pratimų kūrimą. Jis skirtas mokytojams ir užsienio kalbų dėstytojams. Darbuose su platforma dalyvavo partneriai iš Slovakijos (nevyriausybinė organizacija E@I), Vokietijos (Leipcigo universitetas), Austrijos (bit Schulungscenter GmbH, Gracas), Lenkijos (Adam Mickiewicz University, Poznanė). Įgyvendinant projektą buvo sukurtos standartinės užduotys – nuo paprasčiausių gramatikos ir leksikos užduočių iki garso, daugialypės terpės užduočių, darbo su tekstais ir kt. Šiandien TestU platforma yra prieinama daugeliu kalbų (įskaitant ir anglų, vokiečių, lietuvių, lenkų, rusų, esperanto kalbas), joje yra pratimų pavyzdžiai, galimybė susikurti savo pratimus ir tam reikalingos instrukcijos. 

Su daugiakalbe platforma muziejaus darbuotojus ir visus besidominčius supažindino VU Slavistikos katedros docentė, interneto platformos kūrimo projekto VU grupės vadovė dr. Elena Konickaja.