Pagrindinis Renginiai Lietuvių kalbos dienos

Lietuvių kalbos dienos

Nuotraukos: knygnešys, Marija ir Jurgis Šlapeliai, Eduardas Volteris

Kovos už lietuvišką žodį: nuo knygnešių iki profesoriaus Eduardo Volterio veiklos

Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys. Lektorė - Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus muziejininkė.

Plačiau


Spausdintinė grafika: nuo ištakų iki šiandienos

Apie 1520 m. į Vilnių atvyko iš Polocko kilęs Pranciškus Skorina. Su savimi jis atsivežė popieriaus, spausdinimo reikmenų ir Gutenbergo idėjų. Po 2 metų baltarusių mokslininkas atidarė pirmąją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje spaustuvę, kuri išleido „Mažąją kelio knygelę“ – pirmąją spausdintą knygą LDK.

Paskaita vyks rusų kalba.

Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt

Plačiau


Medžiai rusų ir lietuvių frazeologijoje

Kodėl rusui palyginimas su ąžuolu - įžeidimas, o lietuvis jį priimtų, kaip komplimentą? Kas sieja tokius, iš pirmo žvilgsnio kardinaliai skirtingas asociacijas sukeliančius, posakius? Kokius kultūrinius skirtumus ir panašumus pabrėžia šis ryšys? Šių bei daugelio kitų lietuvių ir rusų frazeologizmų etnolingvistinę svarbą atskleis Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotoja, vertėja Rūta Gluchovaitė.

Plačiau


Lietuvių kalbos dienos: Daktaras Jurgis Šlapelis – pasirinkęs ne gydytojo, o kalbininko profesiją

Lietuvių kalbos dienoms skirta Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus edukatorės Julijos Jonaitienės paskaita apie „ypatingą kalbos klausą" turėjusio Jurgio Šlapelio gyvybiškai būtiną Lietuvai kalbininko darbą.

Plačiau


Lietuvių kalbos dienos: Kas šiandien žinotina apie Pranciškų Skoriną

Lietuvių kalbos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo prof. habil. dr. Sergejaus Temčino paskaita, kurioje bus pristatyti naujausių tyrimų apie Pranciškų Skoriną rezultatai, pateiktas bendras jo gyvenimo ir kūrybinės veiklos įvertinimas, atskleista jo veiklos svarba Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei ir rytų slavų kultūrai.

Plačiau