Pagrindinis Renginiai Literatūrinė svetainė Eglės Kirilauskaitės poezijos rinkinio „Pirmas pavasario žaibas“ pristatymas

Eglės Kirilauskaitės poezijos rinkinio „Pirmas pavasario žaibas“ pristatymas

Eglės Kirilauskaitės fotoportretas iš kairės, renginio pavadinimas iš dešinės

Naujausias Eglės Kirilauskaitės poezijos rinkinys „Pirmas pavasario žaibas" gimė iš meilės Lietuvai, jos istorijai, mitologijai ir kultūrai, būties esmei, tikrovei, tiesai ir pačiai meilei savaime. Šie eilėraščiai atėjo iš liaudies muzikos, iš autorės gimto krašto, iš to paties lopšio, kurį supdavo laumės mūsų protėvių sakmėse. Kartu jie kilo iš karo grėsmės ir dekadentizmo nuotaikos, romantinio individualizmo ir stipraus meilės estetikos pojūčio. Knygelėje sudėti ir tylūs, atsargūs, adagio tempu parašyti, ir atviru meilės srautu trykštantys eilėraščiai. Tai – dedikacija meilei, nes meilė yra pergalė prieš pačią mirtį, „prieš visų neteisingumų pradininkę" (R. May,„Drąsa kurti").

Kviečiame į knygos pristatymą Literatūriniame A. Puškino muziejuje spalio 9 d. 12 val. Renginyje dalyvauja knygos autorė. Susitikimo metu pasiklausysime teatralizuotų eilėraščių skaitymų, kuriuos lydės muzikiniai intarpai – lietuvių liaudies dainų fragmentai.

Renginio bilietas – 3,00 €.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt.

NULL