Pagrindinis Renginiai Vilniaus istorijos Paskaita „Kaip prabangiausia Markučių dvaro vila virto lietuvių našlaičių prieglauda“

Paskaita „Kaip prabangiausia Markučių dvaro vila virto lietuvių našlaičių prieglauda“

sena nuotrauka - vaikai prie didelio medinio namo

Iki I-ojo pasaulinio karo Markučių dvaro valdose buvo pastatyta nemažai ištaigingų vilų, kurias dvaro savininkai nuomojo svarbiems ir pasiturintiems valdininkams. Bene prabangiausia ir vienintelė iš dalies iki mūsų dienų išlikusi vila esanti Veiverių gatvėje vadinama „Gubernatoriaus vila", nes ją nuomojosi Vilniaus gubernatorius D. Liubimovas. Per I-ąjį pasaulinį karą Markučių dvaras patyrė daug nuostolių, po jo keitėsi politinė, ekonominė ir kultūrinė situacija, prabangiausioje dvaro viloje įsikūrė Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti globojama našlaičių prieglauda. Paskaitoje bus kalbama apie „Gubernatoriaus vilos" istoriją, skirtingus jos etapus, virsmą našlaičių prieglauda. Bus paviešinti kai kurie archyviniai dokumentai ir nuotraukos.

Renginio bilietas – 5,00 €.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir (arba) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas(-a) renginio nuotraukose. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad renginio metu padarytos nuotraukos ir (arba) vaizdo įrašai bus skelbiami viešai.