Pagrindinis Renginiai Vilniaus istorijos Paskaita „Ką gali visuomenė, kai valstybė nedaro: Vilniaus draugijų veiklos XX a. pradžioje pavyzdys“

Paskaita „Ką gali visuomenė, kai valstybė nedaro: Vilniaus draugijų veiklos XX a. pradžioje pavyzdys“

pavadinimas, seno Vilniaus paveikslas fone

XX a. pradžioje, nuo 1900 m. iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios Vilniuje ilgiau ar trumpiau veikė per pustrečio šimto draugijų. Draugijas steigė visų Vilniuje gyvenusių tautų atstovai, jos vienijo skirtingos socialinės padėties, lyties, išsilavinimo ir profesijų žmones. Draugijų veikla aprėpė beveik visas visuomenės gyvenimo sferas – ekonomiką ir kultūrą, švietimą ir sveikatos apsaugą, laisvalaikį ir socialinę globą.

Paskaitoje dr. Zita Medišauskienė (Lietuvos istorijos institutas) papasakos, kas skatino XX a. pradžios Vilniaus gyventojus burtis į draugijas ir ką šios nuveikė miesto ir savo narių labui. Taip pat pamatysime, kiek daug darė ir padarė palyginti negausi ir nelabai turtinga aktyviausių vilniečių bendruomenė.

Renginio bilietas– 5,00 €.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir (arba) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas(-a) renginio nuotraukose. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad renginio metu padarytos nuotraukos ir (arba) vaizdo įrašai bus skelbiami viešai.