Pagrindinis Renginiai Vilniaus istorijos Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės“ pristatymas

Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės“ pristatymas

Knygos viršelis

„Yra begalė būdų pažinti Vilnių, bet jo ypatingą dvasią turbūt galime pajusti tik prisimindami tuos žmones, kurie jį statė, gynė, kurie šiame mieste gyveno ir kūrė jį iš meilės ir su meile. Aš įsivaizdavau, kad klajoju Senamiesčio gatvėmis, dairausi į langus ir nugirstu pokalbių nuotrupas, pamatau languose šešėlius ir siluetus, kurie trumpai šmėkštelėję tuoj pasitraukia į savų gyvenimų gilumą. Iš šių garsų ir vaizdų susideda savotiškas spektaklis, kurio dekoracijos – lyg iš dangaus nusileidusios Vilniaus bažnyčios, didingi rūmai, siaurų gatvelių linkiai, skersgatviai ar aklagatviai ir didele meile alsuojanti miesto dvasia“ - Liuda Matonienė.

Vilniaus 700 gimtadienio proga kviečiame į Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės” pristatymą.

Liuda Matonienė (g. 1966 m.) baigė Vilniaus universitetą, profesionali gidė, nuo 2004 m. veda ekskursijas po Vilnių. Turi sukaupusi daugybę istorinės medžiagos apie miestą ir jo gyventojus. Jos veiklą Vilniaus meras ir Kultūros paveldo departamentas įvertino padėkos raštais. Pirmojoje jos knygoje perskaitysite daugiau kaip dvidešimt romantiškų istorijų – dvidešimt meilės stotelių senajame Vilniaus žemėlapyje. Autorė veda skaitytoją nuo namo prie namo ir pasakoja gražiausias meilės istorijas, kurios prasidėjo ir plėtojosi Vilniuje, bet išgarsėjo toli už miesto ir netgi šalies ribų. Pagaulūs, intriguojantys pasakojimai apie čia gyvenusių žinomų ir ne visai žinomų žmonių meilę savo išrinktiesiems atskleidžia istorines miesto raidos detales, o kartais leidžia kitaip pažvelgti ir į aprašomas asmenybes.

Knygos pristatyme autorė pasidalins ir dar negirdėtomis, į pirmąją knygą netilpusiomis Vilniaus meilės istorijomis. Nepraleiskite progos!

Susitinkame kovo 25 d. 13 val. Markučių dvare.

Renginio bilietas – 3,00 €.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt.