Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui | 2,00 € |
Muziejaus edukacinės programos yra skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Susiraskite sau įdomias temas ir tapkite edukacinės veiklos dalyviu!
Atkreipiame dėmesį, kad edukacinės programos vyksta pagal išankstinę registraciją. Užsiregistruoti galite paskambinę telefonu muziejaus darbo metu (trečiadieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 17 val.): +370 647 95944 (edukatorius), +370 5 260 04 15. Taip pat užklausą registracijai galite siųsti elektroniniu paštu: edukacija@puskinas.lt Būtinai sulaukite edukacinio užsiėmimo laiko patvirtinimo.
„A. Puškino pasakų paslaptys“ Supažindinama su XIX a. pasaulio suvokimu bei lyginama su šių dienų pasaulėžiūra. Ieškomi pasakų šaltiniai, vaidinama pasirinkta pasakos ištrauka, aptariamos archaizmų ir sąvokų reikšmės bei prasmės. Reikalavimas: perskaityti tris pasakas “Apie žvejį ir auksinę žuvelę”, “Apie carą Saltaną”, “Apie mirusiąją caraitę” arba būti susipažinus su siužetu.
„Susipažinkime su A. Puškino pasaka“ (1–8 kl.) Supažindinama su pasakos „Apie žvejį ir auksinę žuvelę“ siužetu ir veikėjais naudojant įvairius šaltinius (rašytinius, vaizduojamuosius, video, esančius virtualioje erdvėje).
„Heraldika: šeimos herbo kūrimo dirbtuvės“ Dirbtuvėse supažindinama su pagrindinėmis herbų simbolių, spalvų reikšmėmis, herbo dalimis, kūrimo ypatybėmis, pasakojama apie Puškinų ir kilmingų Lietuvos šeimų herbų istoriją. Dalyviai kuria savo šeimos herbą.
„Romantizmo bruožai A. Puškino ir kitų poetų kūryboje“ (10–12 kl.). Nagrinėjamos pateiktos A. Puškino tekstų ištraukos, analizuojamas romantizmo epochos grožinių kūrinių turinys, raiška, kontekstas bei sąsajos su A. Mickevičiaus, J. Maironio ir kt. poetų kūryba.
Romanas „Eugenijus Oneginas“ (10–12 kl.) Atsakant į klausimą, kodėl romanas vadinamas rusų gyvenimo enciklopedija, pasakojama romano rašymo istorija bei ypatybės. Reikalavimas: perskaityti romaną “Eugenijus Oneginas” arba būti susipažinus su siužetu.
„Aleksandras Puškinas ir jo draugai“ (3-12 kl.). Supažindinama su A. Puškino draugais: I. Puščinu, V. Kiuchelbekeriu, A. Delvigu, P.Viazemskiu, V. Žukovskiu ir kt. Aptariamas Licėjaus laikotarpis, A. Puškino eilėraščiai (deklamuoja profesionalūs aktoriai), draugų įnašas į A. Puškino ir visuomenės gyvenimą.
„A. Puškino pasakų iliustracijos“ (1–8 kl.) Supažindinama su įžymių rusų ir lietuvių dailininkų kūriniais - A. Puškino pasakų iliustracijomis.
„Ką mena dvaro veidrodžiai?“ (1–9 kl.) Supažindinama su veidrodžių istorija, būrimais ir magija, mistinėmis istorijomis pasakojamojoje ir vaizduojamojoje kūryboje.
„Senojo dvaro paslaptys“ (1–8 kl.) Supažindinama su dvaru, interjeru, etiketu, dvarininkų kasdienybe.
„Aleksandras Puškinas ir Lietuva: vertimų istorija“ (9-11 kl.) Supažindinama su A. Puškino kūrinių vertimų į lietuvių kalbą istorija. Atkreipiamas dėmesys į lietuvių raštijos raidą, gretinami įvairių lietuvių literatų to paties eilėraščio vertimai.
„XIX-XX a. lauko žaidimai: kroketas, miestučiai“ (1-12 kl.) Parke žaidžiami populiarūs XIX a. lauko žaidimai – kroketas ir miestučiai. Žaidėjai supažindinami su taisyklėmis, pasakojama apie žaidimų istoriją ir tradicijas.
Kultūrinė svetingumo programa moksleiviams
„Lietuvos nepriklausomybės akto signataro M. Biržiškos šeimos bibliotekos knygos muziejaus rinkiniuose“