Pagrindinis Naujienos Dainos mylėtojų choro „Alumni vilnenses“ koncertas Markučių dvaro šv. Varvaros koplyčioje

Dainos mylėtojų choro „Alumni vilnenses“ koncertas Markučių dvaro šv. Varvaros koplyčioje


1903 metais Grigorijus ir Varvara Puškinai Markučių ąžuolų apsuptyje padėjo kertinį akmenį Šv. Varvaros koplyčios pamatuose. Nedidelė, grakšti koplyčia su vitražų mozaikų juostelėmis languose ir meduolių spalvos sienomis tapo paskutiniu džiaugsmu dvaro savininko gyvenime.

Markučių dvaro sodybos savininkai su meile papuošė ir koplyčios interjerą: medinis ikonostasas su paauksuotais kryžiais įrėmino Vilniaus Šv. Marijos Magdalietės moterų vienuolyno vienuolių tapytas ikonas. Bažnyčios apsidėje stovėjo altoriaus ikona „Viešpaties prisikėlimas“.

1956 m. miesto valdžios nurodymu koplyčia buvo nuniokota, nurašytos ikonos ir bažnytiniai reikmenys. Stebuklingai muziejuje buvo paslėptos ir išsaugotos septynios iš devynių nežinomo meistro sukurtų fasado ikonų. Nuo 2014 m. žingsnis po žingsnio vykdomų, Lietuvos kultūros ministerijos ir Vilniaus savivaldybės finansuojamų, restauracijos darbų dėka yra pilnai atkurtas koplyčios fasadas. Šiuo metu yra vykdomas sekantis restauravimo darbų etapas, kurio metu numatyta koplyčios interjero tvarkyba.

Rugsėjo 24 d., užbaigiant pažinčiai su Markučių dvaro koplyčia skirtų renginių ciklą, šv. Varvaros koplyčia paskutinį kartą šį mėnesį atvers savo duris lankytojams, kviesdama į išskirtinį renginį - dainos mylėtojų choro „Alumni vilnenses“ koncertą!

Renginys nemokamas.
Vieta: Markučių parkas.
Registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.