Pagrindinis Renginiai Parodos Danylo Movchan akvarelių paroda „Karas Ukrainoje“

Danylo Movchan akvarelių paroda „Karas Ukrainoje“

akvarele, dvi raudonos figūros baltame fone

Danylo Movchan – profesionalus menininkas, nuo 2006 m. dirbęs išimtinai sakralinio meno srityje. Po vasario 24 d., Rusijai užpuolus Ukrainą, menininkas pradėjo kurti minimalistines simbolines akvareles – savotišką karo baisybių ir tragedijų dienoraštį.

Danylo Movchan: „Pasaulyje nėra tokių spalvų, kuriomis būtų galima perteikti šią tragediją. Nėra ir žodžių, kuriais būtų galima apibūdinti mūsų patiriamą skausmą. Gyvenimas karo akivaizdoje užpildė mano pasaulį nepakeliamu nerimu. (…) Nebegaliu tapyti ikonų. Mano sieloje nebėra ramybės ir taikos, kad kurdamas galėčiau ir toliau šlovinti Dievą“.

Gimė 1979 m. Lvive.
1995–2000 – studijavo Ivano Trušo Lvivo valstybinėje dekoratyviosios ir taikomosios dailės kolegijoje (Restauravimo katedroje);
2000–2006 – studijavo Lvivo nacionalinėje menų akademijoje (Sakralinio meno katedroje);
Nuo 2012 – Ukrainos ikonografų sąjungos narys.
Parodose dalyvauja nuo 2006 m. Yra surengęs personalinių parodų ne tik Ukrainos muziejuose ir galerijose, bet ir eksponavęs darbus Lenkijoje bei JAV. Dalyvavo per 90-yje grupinių parodų ir tarptautinių plenerų.
Menininko darbų yra įsigijusios bažnyčios ir privatūs kolekcininkai Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Kanadoje ir JAV.