Pagrindinis Renginiai Parodos Adomo Stančiko skulptūrų paroda „Neramių dienų atspalviai“

Adomo Stančiko skulptūrų paroda „Neramių dienų atspalviai“

Skulptūra - baltas biustas rudame fone, pavadinimas

"Ši tema pradėjo vystytis dirbant su pirmais Lietuviškais anamorfiniais objektyvais kompanijoje Aivascope. Užtikau begale makulatūros kuri susikaupė detalių išpakavimo metu. Kiek save kūrybinį kelią prisimenu visada mėgau rastą tinkamą medžiagą perdirbti ir prikelti naujam gyvenimui. Taip prasidėjo papjė mašė technika sukurtų objektų atsiradimas. Už namų / studijos lango netikėtai išvydau pjaunamus apleisto parko medžius, paukščiai neramūs skraidė tarsi skleisdami žinią apie nykstančius namus. Taip su objektyvais atkeliavęs popierius tapo simboliniais į paukščių galvas panašiais šalmais, kurie vienas po kito susiklijavo į visa rinkinį. Šias paukščių galvas paverčiau muzikinio vaizdo klipo personažais (https://youtu.be/dNQaNscbUqw?si=BJDiwLAux5P7_eEc) - baigiau Klaipėdos universiteto menų fakulteto teatro režisieriaus diplomą, todėl režisūra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Kiek vėliau galvos tapo šviestuvai, procesą įtakojo Šiauliuose vykusių KILOWAC dirbtuvių iniciatyva. Pilną komplektacija galima išvysti Šumsko Laukininkų dvare.

Septintos ir tuo pačiu pirmos personalinės parodos Vilniuje menų erdvėje 7, kitaip žinomoje, kaip Prūsnamio erdvė, pristatymo metu pradėjo vystytis karantino metu užgimusi saugių prisilietimų tema - šeimos daktarė gavusi dovanu rankų darbo pakabuką, užsiminė apie medį, kaip atsparią bakterijai medžiagą. Pradėjau gaminti medinius pirštus - nuo raktų pakabukų iki kitų meninių objektų, kurie iki šiol vis atsiranda naujose formose. Tikiu, kad tai dar ne pabaiga ir ateis laikas kai jų bus pilna komplektacija. Pasibaigus parodai netikėtos karo pradžios sekoje jie įgavo ir kitą atspalvį.

Likimas ar aplinkybės nuvedė į statybų aikštelę, kurioje, vadovaudamasis posakiu „griauti - ne statyti“, netikėtai atradau lengvai paklūstančią statybinę medžiagą - dujų silikato blokelį. Tai viena po kitos atsirado ir šios materijos skulptūros."

Įėjimas su muziejaus bilietu:
Suaugusiems – 3 €.
Moksleiviams, studentams, senjorams – 1,50 €.